آزمایش های هوشمند ژنتیکی smartests.ir

سوالات متداول

1. برای انجام این آزمایش باید به کجا مراجعه کنم؟                                          

در منوی تماس با ما شماره های تماس جهت مشاوره باکارشناسان درج گردیده. پس از تماس کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

2. این آزمایشات کجا انجام میپذیرد؟ خارج از کشور و یا در آزمایشگاه های کشور؟

 در ایران و توسط متخصصین ایرانی

3. چه مدت برای دریافت جواب آزمایشات باید منتظر باشم؟

جوابدهی وابسته به نوع آزمایش و تعداد ژن های مورد بررسی است که از 20 روز تا 45 روز متغیر است.

4. آیا آزمایشات در آزمایشگاه انجام میپذیرد؟ لطفا آدرس آزمایشگاه؟

بله.  برای راهنمایی بیشتر و ثبت نوبت جهت مراجعه به آزمایشگاه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

5. آیا برای درخواست آزمایش به مرکز خاص و یا پزشک خاصی باید مراجعه کنم؟

شما می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و شخصا برای درخواست آزمایش اقدام نمایید. و یا از پزشک خانوادگی خود درخواست کنید تا آزمایش مناسب شما را تجویز نماید.

6. چگونه میتوانم با شما تماس بگیرم؟

از طریق منو تماس با ما در سایت SMARTest

7. این آزمایش ها قبلاً هم انجام پذیرفته؟ در ایران و یا خارج از کشور؟

بله در ایران هم انجام پذیرفته و در خارج از کشور در کشورهای  آمریکا، انگلیس، آلمان و در کشور های آسیایی ژاپن، کره جنوبی، مالزی و فلیپین انجام پذیرفته و رو به افزایش است.

8. چه مدت است که این آزمایشها انجام میپذیرد؟

قدمت انجام این آزمایشات به سال 2002 بر می گردد.

9. این آزمایشها قبلا در چه کشورهایی انجام گرفته؟

آمریکا،انگلیس، آلمان، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و فلیپین

10. آیا سابقه این آزمایشها در کشور های دیگر هم وجود دارد؟

در کشورهای  آمریکا، انگلیس، آلمان و در کشور های آسیایی ژاپن، کره جنوبی، مالزی و فلیپین انجام پذیرفته و رو به افزایش است.

11. آیا اطلاعات به دست آمده از این آزمایشات به صورت بانک نگه داری می شود؟ در کجا؟ و با چه ضریب امنیتی؟

تمامی اطلاعات آزمایشهای شما دریک کارت حافظه به صورت محرمانه ثبت و ضبط شده و برای مراجعات بعدی شما به پزشکان معالج صرفاً در اختیار شخص شما قرار خواهد گرفت.

آزمایش هوشمند- پوست

1. مراحل انجام آزمایش برای پوست را چگونه طی کنم ؟

پس از درخواست خود شما و یا درخواست پزشک شماو مراجعه به آزمایشگاه و یا توسط پزشک شما نمونه گیری شده و پس از آن متخصصان ما در آزمایشگاه برای استخراج اطلاعات مرتبط اقدام می نمایند.پس از آنالیز جوابها پزشک محترم پوست به شما یاری می رساند تا بهترین استفاده از نتایج، برای شما حاصل آید.

2. در سن 36 سالگی قرار دارم و پوستم بسیار پیرتر از سن شناسنامه ای ام نشان میدهد آیا با آزمایش پوست مناسب میتوانم این روند را کندتر کنم و یا از بین ببرم؟

آزمایش پوست به شما  کمک می نماید تا بهترین راه حل را برای شادابی و ترمیم پوست خود، با توجه به ژنتیک فردی خود پیدا نمایید.

3. آیا می توانم بدون انجام عمل های زیبایی پوستم را جوان تر کنم؟

بله .  در هرصورت جراحی یک روش تهاجمی است که توصیه نمی گردد شما می توانید بهترین روش درمانی برای پوست خود را از ژنتیک فردی خود یافته و بهترین اقدام مراقبتی را انجام دهید.

4. رگهای واریس من از الآن که هنوز به دهه 40 نرسیده ام کم کم خود را در قسمت ران نشان میدهند، آزمایش پوست مناسب چه کمکی به من می کند؟

برای شما تنها آزمایش پوست کافی نیست پس از آزمایش و دریافت جواب از پزشکان و متخصصین برای کمک به از بین بردن رگها باید کمک گرفت.

5. با اینکه از کرم ضد آفتاب استفاده میکنم اگر مدت زمان توقف در آفتاب بیشتر از 3 ساعت باشد حتی با تجدید کرم ضد آفتاب ، بر روی پوستم خالهای قهوه ای ریزی ظاهر میشود. آزمایش پوست مناسب چه کمکی به من می کند؟

آزمایش پوست به شما کمک می نماید تا بهترین راه حل را برای شادابی و ترمیم پوست خود با توجه به ساختار ژنتیک فردی پیدا نموده و کرمهای مناسب برای جلوگیری از صدمه هایی که نور آفتاب به شما میزند را انتخاب نمایید تا آسیب های وارده به پوست را به حداقل رسانده و یا دفع نمایید.

6. به محض شروع فصل بهار و تابستان تمام بدنم شروع به خارش می کند به حدی که در اثر خارش پوستم خراش برداشته  و خونریزی می کند، این آزمایش چگونه به من کمک می کند؟

آزمایش آلرژی برای شما بهترین نتیجه را میدهد تا بتوان ماده ای که شما به آن حساسیت دارید پیدا نمود و کمک نمود مشکل شما حل شود.

 

آزمایش هوشمند- سرطان

1. چگونه می توانم در یابم که آیا در معرض ابتلا به سرطان هستم یا خیر؟

باتنها یک بار آزمایش ژنتیک هوشمند در تمام طول عمرتان می توانید متوجه شوید که احتمال ریسک سرطان در شما وجود دارد یا خیر . این آزمایش با تست غربالگری زمینه ژنتیکی شما را در بسیاری از سرطانها نشان خواهد داد.

2. برای انجام این آزمایش به چه کلینیک و یا پزشکی مراجعه کنم؟

جهت انجام و در خواست این آزمایش از طریق منو تماس با ما با کارشناسان ما تماس حاصل نموده تا شما را راهنمایی نمایند.

3. چه اقداماتی برای انجام آزمایش باید انجام دهم؟

تنها نیاز به داشتن یک نمونه از خون شما می باشد تا بتوان با آزمایشات ژنتیکی اطلاعات لازم را برای تشخیص خطر بروز سرطان استخراج نمود .

4. مادر من در سن 40 سالگی دچار سرطان خوش خیم سینه شد و من الآن در سن 52 سالگی هستم و تقریبا سالی یک بار ماموگرافی انجام میدهم. آیا این تست میتواند به من بگوید که حامل ژن سرطان هستم؟ در آن صورت درمانی هم وجود دارد؟

این تست غربالگری است نه تشخیصی. در صورتی که سرطان پستان و یا رحم در خانواده شما بیش از دو مورد شایع است تست تشخیصی سرطان به شما اطمینان بیشتری خواهد داد.

5. در پی یک دل درد مداوم در همسرم و مراجعه نهایی به پزشک مشخص شد که دچار سرطان پیشرفته روده بزرگ  شده است ومتاسفانه پس از سه ماه فوت شد. هم اکنون برای تشخیص اینکه آیا فرزندانم حامل ژن سرطان هستند میتوانم از این تست کمک بگیرم؟

این تست به شما کمک می نماید تا درصورت داشتن پیش زمینه ژنتیکی تستهای مرتبط را انجام دهید و همچنین با تغییر در روش زندگی خطر بروز آن را کاهش دهید.

 

آزمایش هوشمند- دیابت

1. آیاباید درخواست این آزمایش توسط پزشک معالجم انجام پذیرد؟

پزشکان محترم هم می توانند درخواست نمایند اما اگر در خانواده موارد متعدد دیابت شایع باشد توصیه میگردد که حتماً با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

2. دیابت نوع یک را هم می شود با این تست تشخیص داد؟

بله تشخیص سریع باعث کم کردن عوارض می گردد.

3. در خانواده پدری سابقه بیماری دیابت دارم. آیا این تست می تواندبه من کمک کند که بفهمم مستعد این بیماری هستم یا خیر؟

بله. این آزمایش می تواند به شما این پیش آگاهی را بدهد که آیا شما مستعد این بیماری هستید یا خیر. و در ادامه با پیشنهاد نوع رژیم غذایی و تغییر در روش زندگی روزمره و انجام دستورات پزشک توسط شما می توانید برای همیشه دیابت را از خود دور نگه دارید.

4. به چه مرکزی برای انجام این آزمایش مراجعه کنم؟

با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما، تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

5. در صورتی که پس از آزمایش مشخص شود که مستعد بیماری دیابت هستم باید چه کار کنم؟

با انجام این آزمایش طبق برنامه غذایی که به شما توصیه می شود و تغییر در روش تغذیه و نوع زندگی خطر ابتلا به بیماری دیابت را دور کرده و اگر در مرحله پیش دیابت هستید از شدت عوارض آن خواهد کاست.

6. آیا این تست می تواند مشخص کند که از چه الگوی غذایی برای خاموش ماندن بیماری دیابت استفاده کنم؟

بله. پس از دریافت جوب آزمایش ها با مراجعه به پزشک معالج و تغییر در الگوی غذایی با توجه به ساختار ژنتیکی خود، می توانید برای همیشه این بیماری را از خود دور نمایید.

 

آزمایش هوشمند - کودک

1. این آزمایش را پزشک کودکم باید تجویز کند؟

الزام به تجویز پزشک برای انجام این آزمایش نیست. بلکه والدین کودک برای برنامه ریزی هدفمند و بهینه برای آینده کودکشان میتوانند شخصا برای انجام این آزمایش درخواست نمایند.

2. از چه سنی این آزمایش توصیه می شود؟

ژنتیک ما با ما به وجود آمده و میتوان از بدو تولد آن را انجام داد و برنامه غذایی ورزش و همچنین کمک به رفتار کودک را از آن کمک گرفت.

3. آیا برای نوزاد هم میتوان از این آزمایش استفاده کرد؟

ژنتیک ما با ما به وجود آمده و میتوان از بدو تولد آن را انجام داد و برنامه غذایی ورزش و همچنین کمک به رفتار کودک را از آن کمک گرفت.

4. دخترم 11 ساله است پنل آزمایش کودک برای دختر من هم مفید است؟

بله مخصوصا در سن رشد پانل تغذیه و ورزش میتواند بسیار مفید باشد.

5. پسرم چند روز است که متولد شده پس از تولد در بیمارستان،  پیشنهاد ذخیره خون بند ناف را عنوان کرده اند. آیا این موضوع با آزمایش های شما در ارتباط است؟

خیر اما بند ناف را برای کمک به درمانهای بیماریهای ژنتیکی میتوان استفاده نمود.

6. در خانواده همسرم بیماری دو قطبی رایج است که بعد از بارداری متوجه این جریان شدم. اکنون فرزندم در حال رشد است. ترس و واهمه از این که او هم دچار این بیماری شود آرام و قرارم را گرفته. آیا با انتخاب آزمایش کودک، میتوانم بفهمم که فرزند من هم دچار این ژن هست یا خیر؟( طبق نظریه روانپزشکان بیماری دو قطبی از بیماری های روانی موروثی است)   

بله اصولا بیماریهایی که هم عامل ژنتیکی دارند و هم محیطی را میتوان از این نوع آزمایشات کمک گرفت تا بتوان عوامل محیطی را به حداقل رساند تا بیماری یا بروز ننماید و یا بصورت خفیف تر و دیرتر خود را نمایان سازد.