غربالگری و پیش آگهی

   شاید برای شما سوال باشد که چرا فردی با سبک زندگی بسیار مشابه با شما، از نظر کاهش یا افزایش وزن با شما بسیار متفاوت است! افراد مثل هم نیستند! اطلاعات ژنتیکی و سبک زندگی، دو کفه ترازو برای داشتن زندگی متعادل و سالم هستند. اطلاعات ژنتیکی ما، اثر بسیاری بر سبک زندگی و استعداد ما به بیماری های مختلف دارد.

مطالعات نشان داده اند افرادی که بر اساس ژنتیکشان نوعی رژیم  غذایی خاص را دنبال می کنند نسبت به افرادی که بدون در نظر گرفتن ژنتیکشان رژیم می گیرند، به صورت چشمگیری وزن کم می کنند.

 آزمایش ژنتیک چه ناگفته هایی از متابولیسم بدن شما خواهد گفت ؟

حتی اگر شما وزن مناسبی داشته باشید، تغذیه صحیح یک امر ضروری است. تغذیه مناسب انرژی شما را افزایش می دهد. عملکرد فیزیکی شما را بهبود می بخشد.  سلامت عمومی شما را در وضعیت بهینه نگه میدارد. در این تست ژن های اثر گذار بر پاسخ به رژیم غذایی، عادات غذایی، واکنش غذایی، نیازهای غذایی، استعداد به کاهش و افزایش وزن، چاقی، متابولیسم، سلامت متابولیسم (سطوح کلسترول و چربی خون) و تمرینات ورزشی (ورزش های استقامتی/قدرتی، قدرت ماهیچه، پاسخ به ورزش برای کاهش وزن، چربی سوزی در ورزش و...) بررسی می شوند.

رژیم لاغری و تناسب اندام بر اساس نوع ژنوم

اطلاعات بسیاری از قبیل اطلاعات مربوط به سلامتی جسمی و حتی روحی روانی ما در ژن های ما پنهان است. همچنین، امکان ابتلا به بیماری هایی مانند انواع سرطان(پستان، کولون، معده، و...)، دیابت (نوع 1 و 2)، آلزایمر و سایر بیماری های چند عاملی، تا حد زیادی قابل پیش بینی است به ویژه اگر در خانواده فرد افراد مبتلا به این بیماری ها وجود داشته باشند. با بررسی ژنتیکی، فرد می تواند از امکان ابتلای خود به چنین بیماری هایی مطلع شود و سبک زندگی خود را با توجه به آن تغییر دهد.

دیابت یا بیماری قند Diabetes یا Diabetes Mellitus، یک اختلال متابولیک سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد .. وقتی این افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد موجب تخریب رگ‌های بسیار ریز در بدن می گردد.که می‌تواند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر کند. همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد.

اگرچه مرحله پیش دیابت معمولا علائمی ندارد. با این حال ممکن است علائمی همچون تشنگی غیر عادی، تکرر ادرار، تاری دید و خستگی زیاد نیز درآن مشاهده شود. علاوه بر این، بر اساس نتیجه آزمایش قند خون هم میتوان مرحله پیش دیابت را تشخیص داد.

آزمایش پیش آگاهی از رسیک بروز سرطان هوشمند یک راهنمای کامل از سرطان های شایع می باشد. در کل ما با استفاده از تکنیک های نوین به بررسی تمامی جهش ها و تنوعات ژنتیکی موثر در این سرطان ها می پردازیم.

فاکتور های خطر ساز موجود در پروفایل ژنتیکی زمینه ی ابتلا به سرطان را در افراد ایجاد می کند که از رایج ترین آنها می توان به سرطان کولورکتال، سرطان سینه ،سرطان تخمدان، سرطان پروستات، ملانوما، سرطان ریه، لوکمیا لنفوسیتی مزمن و سرطان مثانه اشاره نمود.

در این تست ها، استعداد ابتلا به بیماری های آلزایمر، دیابت، MS، قلبی –عروقی و سرطان های زیر بررسی می شوند :

فرایند آزمایش بسیار ساده است! پس از ارسال درخواست ، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و پس از مشاوره تلفنی، زمان مراجعه کارشناس ما به منزل شما هماهنگ می شود. سپس، کارشناس ما از شما نمونه گیری کرده و پس از 10 الی 14 روز کاری، جواب آزمایش به صورت الکترونیکی و (و در صورت درخواست، چاپی) در اختیار شما قرار خواهد گرفت. سپس شما می توانید برای خدمات پس از آزمایش ، با ما تماس بگیرید

شما می توانید نمونه جواب تست را اینجا مشاهده کنیدنظرات

نظر خود را اضافه کنید